Темний вебдизайн: переваги та недоліки - Gnome Agency
 
0 %
GnomeAgency

Темний вебдизайн: переваги та недоліки

Темні сайти Dark Mode Web design

Dark Mode - один із трендів цього року. І справді, сайти, виконані в темних тонах, дійсно виглядають елегантно і креативно.

Бренди світового класу, такі як WhatsApp, Instagram, Google, Facebook та Apple вже активно застосовують тему темного дизайну. Розглянемо особливості, основні переваги та можливі недоліки цього рішення, щоб розробити ідеальний вебдизайн.

Темний веб дизайн

Що таке темний режим у вебдизайні?

Темний режим - це користувальницький інтерфейс, основний колір фону якого -  чорний або відтінки сірого. Ідея використання темного фону - це відповідь на зростання екранного часу.  

Переваги режиму Dark Mode

  • Так як користувачі все більше часу проводять у смартфоні, темний інтерфейс допомагає знизити напругу очей, особливо в умовах слабкого освітлення та у нічний час. Менше напруження очей - краща взаємодія з продуктом. 

  • Темний режим економить енергію та подовжує час роботи акумулятора.

  • Чорний колір виглядає елегантно і працює на контрасті з іншими кольорами, підкреслюючи їх. Тому темний режим дозволяє створити мінімалістичний дизайн сайту і розставити акценти на важливих елементах, що також покращує UX.

dark mode web design темний режим вебдизайн

Недоліки режиму Dark Mode

  • Насичені, контрастні кольори на темному фоні викликають яскраві емоції. У той же час, темний фон може стати бар'єром до побудови більш міцного емоційного зв'язку клієнта з брендом. Якщо ваш бренд має мотиваційний або духовний характер - краще використовувати світлі кольори у вебдизайні.

  • Якщо у вас інформаційний портал, або ваш сайт має блог і багато тексту - краще віддати перевагу світлій темі. Більшості людей не подобається читати світлий текст на темному фоні, тому що «втомлюються очі», що робить досвід відвідування таких сайтів не особливо приємним. 

недоліки темного режиму вебдизайн dark mode

Найкраще рішення у цій ситуації - це зробити фон не зовсім чорним, а текст не зовсім білим.

Висновок:)

Темний режим - сучасне, трендове рішення для сайтів. Dark Mode варто застосувати, коли потрібно:

  • розробити мінімалістичний, стильний, ефектний дизайн сайту,

  • сконцентрувати увагу користувача на головних елементах сайту,

  • викликати емоції, пов’язані з розкішшю, статусом та достатком,

Також, темний виглядає виграшно, коли:

  • інтерфейс сайту мінімалістичний і не містить багато текстової інформації,

  • палітра вашого бренду не надто широка - повний кольоровий спектр важко сприймається на темному фоні і тоді варто розглянути більш легкий інтерфейс.

Досі у сумнівах на рахунок темної теми? Gnome agency знає простий спосіб, який допоможе задовольнити потреби всіх без винятку користувачів! Це перемикач стилів - тоді користувачі вашого сайту завжди матимуть можливість обирати, яка тема для них найкраща.

Картинка користувача Svitlana K..

автор - Svitlana K.

Час прочитання статті - 3 хв.